Vítejte na našem webu

Tyto stránky chtějí vzdát hold dílu dvou geniálních českých komiků. Povídky Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna jsou kultovní záležitostí mnoha generací. Jejich chytrý a laskavý humor nestárne a je stále aktuální i dnes.

Snad i proto jsem se rozhodl vytvořit tuto stránku. Postupně bych vám chtěl představit nejen kompletní soubor povídek Š+G, ale i další díla z pera těchto dvou klasiků a také několik nezapomenutelných písňových textů Jiřího Grossmanna. Poté i další dialogy, scénky a skeče Miloslava Šimka s Luďkem Sobotu, Jiřím Krampolem a Zuzanou Bubílkovou.

NÁVŠTĚVNÍ DEN U MILOSLAVA ŠIMKA

Divadlo Semafor v současné době uvádí představení Návštěvní den u Miloslava Šimka, ve kterém účinkují členové jeho bývalého souboru (Sobota, Krampol, Kluková, Voborníková ...), hrají známé scénky, čtou povídky, zpívají písničky. Viděl jsem a vřele doporučuji! Stránka k představení www.miloslavsimek.cz

 

Pupáci

Pupák na volební schůzi

10.04.2021 12:00
KRCHOV: Vážení voliči našeho volebního obvodu. Jak jistě víte z Rudého práva, rozhlasu a televize, dneska je jiná doba. Lidu se povolila uzda. Což ovšem já, Čenda Krchov, nepovažuju za docela správný. Soudruzi, vždyť dneska nám do všeho mluví každej. Řeknu vám, já jsem viděl dokonce i němýho,...

Pupák na plovárně

03.04.2021 14:51
KRCHOV: (sedí u plavčíkova stolku a hlásí) Pozor, hlášení! Plavky zvané adamky nejsou na našem koupališti povoleny a budou proto bez vyzvání úředně strhávány. Zadruhé. Poslední dobou se množí navrtávání dámských kabin nebozezy. Návštěvnice, u které bude nalezen nebozez, bude okamžitě vykázána z...

Pupák na celnici

16.09.2012 23:32
KRCHOV: Vítám cestující, kteří se vracejí zase do své vlasti radostně, a dávám jim tyto následující celní instrukce: Občani, kteří se vracejí ze země mamonu, coca-coly a kapitálu, ukážou nám řádně všechny kufry veškeré, abychom se přesvědčili, nechytly-li je zase nějaké choutky obohatit se svejma...

Beseda s Pupákem

09.09.2012 23:21
(Ke stolku přichází Čenda Krchov, vedoucí besedy) KRCHOV: Vážení příchozí, milí hosté. Vítám vás z tohoto místa jménem krajského nakladatelství Solidarita, které postihla dnes živelná událost, ba co více, živelné štěstí, živelná radost. Zavítal k nám mistr pera a tužky soudruh spisovatel Dušan...

TOPlist